Casio G-Shock AWG-M100A-1AER

Akce
Neohodnoceno
Značka: CASIO
4 190 Kč –14 %
awg
4 190 Kč –14 % 3 590 Kč
Skladem (1 ks)

Mini G-Shock s designem včelích pláství na číselníku. I tak by se dal popsat model AWG-M100. Slovo "mini" může být trošku zavádějící. Ostatně ve světě "běžných" hodinek jsou hodinky s průměrem pouzdra 46,4mm považovány za velké. Ve světě G-Shocků je to ale trošku jinak. Ostatně oproti jedněm z nejprodávanějších modelů GA-100 má tento o téměř 5mm menší průměr pouzdra. Menší průměr pouzdra může být určitě příjemnější pro lidi s menším zápěstím.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Model AWG-M100 je nástupcem modelu AWG-100, který se na trhu objevil roku 2007. Rozdíl mezi těmito dvěma modely je písmeno M, neboli Multiband. Jedná se o synchronizaci času pomocí příjmu rádiového signálu. Původní model AWG-100 byl vybaven příjmem rádiového signálu Multiband 5, tedy nedokázal přijmout signál z čínských stanic. V roce 2011 tak byl původní model nahrazen modelem AWG-M100, který už má ve výbavě Multiband 6 a dokáže tedy příjmout signál také z čínských rádiových stanic.

Přestože mají hodinky na G-Shock menší rozměry, najdeme na nich hodně kovových prvků, díky čemuž hodinky působí bytelněji. Jsou to jednak velká kovová tlačítka, díky kterým se s hodinkami dobře manipuluje. Dále pak kovová přezka řemínku nebo kovové okruží číselníku. To by kromě designu mohlo mít ještě jednu funkci, a tou je lepší příjem rádiového signálu.

Kromě synchronizace času podle rádiového signálu se hodinky mohou pyšnit také solárním napájením, které je u značky Casio známé jako Tough Solar. Za plného nabití dokáží hodinky bez přístupu světla vydržet za ideálních podmínek v chodu až 6 měsíců. S tím souvisí také přímo osvětlení hodinek, o které se stará na energii méně náročná LED žárovička. Ta je ale sama jak na osvětlení analogového číselníku, tak i na digitální subčíselníky. V praxi tak osvětlí v podstatě pouze analogový číselník, takže ty digitální mohou být ve tmě hůře čitelné. Jak ručičky, tak i indexy jsou ale opatřeny luminiscenční vrstvou pro lepší čitelnost ve tmě.

Právě solární napájení a příjem rádiového signálu dělají z modelu AWG-M100 skvělého společníka, který nepotřebuje téměř žádnou údržbu.

 

Parametry:
Určení: Pánské
Hmotnost: 57 g (lehké)
Průměr, tloušťka: Ø 46 mm, 15 mm
Voděodolnost: 200 M - potápění
Pouzdro: Pryskyřice
Sklíčko: Minerální
Řemínek: Pryskyřice
Typ zapínání: Kovová přezka
Obvod zápěstí:14 - 21,5 cm
Luneta: Pevná, Aluminiová
Luminiscence: Ručičky a indexy
Strojek: Quartz solární. Casio 5230, Přesnost ±15s za měsíc, Baterie CTL920

Konstrukce:
Odolné vůči nárazu a vibracím

Funkce a vlastnosti:
Duální čas
Řízené rádiem: Multi-band 6 (EU, USA, Japonsko, Čína)
Stopky
Světové časy
Alarm
Automatický kalendář
Odpočítávací stopky
Kontrola stavu baterie
Osvětlení: LED, plně automatické osvětlení
Tón tlačítek: zvuk jde vypnout

Doplňkové parametry

Kategorie: Sportovní
Záruka: 2 roky