Casio G-Shock Gravitymaster GPW-1000FC-1AER

Akce Tip
Neohodnoceno
Značka: CASIO
25 290 Kč –16 %
casio g shock gravitymaster gpw 1000fc 1aer 70927 182342
25 290 Kč –16 % 21 000 Kč
Na dotaz (1 ks)

Pánské hodinky CASIO G-SHOCK GPW-1000FC-1AER GRAVITYMASTER jsou nejvýše postavenou řadou z kolekce hodinek MASTER OF G, do které spadají řady hodinek G-SHOCK určené profesionálům, na jejichž vývoji se sami profesionálové podíleli.  Staly se standardním vybavením Atlantické letecké záchranné služby, která spadá pod Britské královské letectvo (RAF). A zároveň jsou to vůbec první hodinky na světě, které v sobě ukrývají hybridní technologii pro korekci času založenou na příjmu signálu GPS.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ciferník modelu GPW-1000FC-1AER je černý s vyraženou strukturou karbonové tkaniny. Všechny ručičky u tohoto modelu jsou zvýrazněná bílou barvou. Hodinová, minutová i vteřinová ručička (vyrobena z karbonu) je navíc opatřena luminiscencí. Tou jsou opatřeny i všechny vrchní části hodinových indexů včetně číslic dvanáct a šest. Indexy samotné jsou pak bílé barvy. Ciferník je obohacen o tři samostatné subciferníky. Ten první a zároveň nejdominantnější se nachází u třetího hodinového indexu s grafikou půl glóbové struktury. V nativním stavu ukazuje dny v týdnu, které jsou zvýrazněny na šedostříbrném podkladu. Při používání libovolné funkce ukazuje ručička na zkratku dané funkce. Druhý subciferník se nachází mezi sedmou a osmou hodinou slouží pro zobrazení času v jiné časové zóně. Posledním a zároveň nejmenším subciferníkem je ukazatel času ve čtyřiadvacetihodinovém formátu pro hlavní časovou zónu. Na pozici půl páté najdeme okénko s ukazatelem dne v měsíci. V ciferníku dominuje černý nápis, který informuje nositele, že se jedná o hodinky G-SHOCK, stříbrnošedý je nápis CASIO a také, že hodinky umí přejímat čas z globálního a navigačního polohového systému GPS.

Pouzdro modelu GPW-1000FC-1AER je vyrobeno černé kompozitní pryskyřice u kterého bylo dbáno na co možná nejtenčí design při zachování G-SHOCK standardů. Hodinky mají pevnou lunetu šedé barvy pouze s vyraženým nápisem G-SHOCK  u dvanácté hodiny a PROTECTION u šesté hodiny. Nápisy jsou zvýrazněny bílou barvou na leštěném podkladu.  Ta je vyrobena z ušlechtile oceli s DLC povrchovou úpravou. Na vnitřní straně lunety jsou na černém podkladu vytištěny bílým textem zkratky zastupující hlavní města časových zón. Šroubení držící lunetu pevně spojenou s pouzdrem má šedou barvu. Smart Acces korunka i tlačítka jsou vyrobeny z kovu. Ty jsou spolu s ní v šedé barvě, na sedmé hodině se nachází ještě jedno tlačítko, které je nerušivě černé barvy. Dýnko je vyrobeno z oceli a je na něm vygravírováno Triple G logo a doprovodné údaje k hodinkám. Celé je přišroubováno čtyřmi šrouby k pouzdru. Ciferník je překryt safírový krystalem, který je vybaven vnitřní antireflexní vrstvou pro minimalizaci odlesků. Pouzdro samotné je utěsněno proti vnikání vody odpovídající hloubce 200 metrů.

Náramek hodinek je vyroben ze stejného materiálu jako pouzdro hodinek, tedy z kompozitní pryskyřice. Spona je překlápěcí s bočním štípacím mechanismem pro otevření a je vyrobena z oceli s černou povrchovou úpravou. Na její spodní straně jsou malé plošky z černé pryskyřice zajišťující ochranu před poškrábáním a nárazy. Mezi těmi můžeme spatřit vyražený nápis G-SHOCK. Náramek je k pouzdru připevněn dvěma masivními šrouby. Každý z těchto šroubů je tvořen dvěma částmi, které jsou spojeny závitem.

Strojek v těchto hodinkách je quartzový, je tedy poháněn baterií. O posuv ručiček se stará pět elektromotorů. Strojek samotný je ještě uložen v nárazuvzdorné ochraně z Alpha Gelu, který minimalizuje přenos vibrací směrem od pouzdra k útrobám.

Hlavní funkcí hodinek CASIO G-SHOCK GPW-1000FC-1AER je hybridní určování času za pomocí příjmu pozemního rádiového signálu a časové složky signálu GPS. Hodinky jsou tak maximálně přesné a umí samy aktualizovat čas, je-li při cestování změněno časové pásmo. Samozřejmostí jsou funkce jako stopky s přesností měření na 1/20 vteřiny s maximálním intervalem 24 hodin, odpočet v rozmezí 1 minuty až 24 hodin, denní alarm (může upozorňovat na pravidelné užívání léků), nebo bílé LED osvětlení ciferníku Super Illuminator, které získává odrazem od ciferníku lehce nafialovělý odstín. Pro cestování letadlem slouží airplane mode, který vypne příjmy signálů, které by mohly rušit palubní přístroje. Hodinky jsou rovněž vybaveny solárním napájením, odpadá tak pravidelná výměna baterie.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sportovní
Záruka: 2 roky