Ultratherm Viv Mat 30

Neohodnoceno
360 Kč
Skladem
Topná folie Ultratherm - 27,4 x 57,2cm; 30W; 230V
Topné folie a pásy Ultratherm jsou vhodné jako 24hodinový zdroj tepla a lze je použít pod dno nebo na vnější stěnu nádrže terária/vivária. Obvykle se pokrývá pouze část plochy nádrže, aby si chovaný tvor mohl najít místo s ideální teplotou. Folie mají povrchovou teplotu cca 30-40°C (v závislosti na teplotě okolí) a pokud chovaný tvor nevyžaduje udržování konstantní teploty, lze je provozovat i bez termostatu. Folie se od sebe liší především poměrem délky a šířky:

  • Typ Viv Mat je širší (šířka 27 cm, délka 14-119cm), proto se využívá zejména pro vyhřívání majoritní plochy vivária nebo terária (pro želvy, ještěry nebo drobné hlodavce)
  • Typ Viv Strip je ve tvaru úzkého obdélníku (šířka 15cm, délka 41-119cm) a je proto ideální např. pro chovatele plazů nebo k vyhřívání vivária/terária úzkého obdélníkového tvaru
  • Folie Happy Hamster má svým poměrem stran nejblíže ke čtvercovému tvaru a je určena především pro chovatele různých druhů hlodavců. Ačkoliv hlodavci nejsou přímo teplomilní živočichové, v zimním období prochází formou hibernace a právě topná folie Happy Hamster jim napomáhá toto období v pohodlí přečkat

POZOR: Pokud je vytápění provozováno bez dozoru, musí být teplota omezena vhodným termostatem se sondou umístěnou ve středu vytápěné plochy! Teplota nesmí přesáhnout hodnotu požadovanou jednotlivými druhy chovaných zvířat, maximálně však 60°C. U folií umístěných pod nádrží je důležité zajistit dostatečný odvod tepla - pozor např. na výšku a složení substrátu na dně.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vlastnosti výrobku:
Rozměry balení: 572 x 0 x 274 (mm)
Hmotnost balení: 0.24 (kg)
Napájecí napětí: 230 V / 50 Hz
Krytí: IP X4
Návod k použití: http://www.fenixgroup.cz/sites/default/files/n169.pdf
Třída izolace: II.
Termostat: Vyžadována instalace externího termostatu
Délka kabelu: 2 m
Příkon: 30 W
Měrný výkon / délka studených konců: 200 W/m² / -
Kontrolka chodu: Ne
Vypínač: Ne
Rozměr výrobku: 572 x 274 (mm)
Hmotnost netto: 0.150000